Риб’ячий жир — надзвичайно корисна поживна речовина та джерело жирних кислот Омега-3. Він є однією з найбільш поширених дієтичних добавок, адже має надзвичайну користь для здоров’я. Якщо ви не їсте жирної риби, то вам необхідно вживати риб’ячий жир, щоб підтримувати здоров’я та хороше самопочуття.
Сам по собі риб’ячий жир екстрагується з тканин риби. Зазвичай для цього використовують оселедець, тунець, скумбрію, тріску тощо. Щоб забезпечити організм поживними речовинами, рекомендується вживати дві порції риби на тиждень. Додатково підтримувати організм можна спеціальними харчовими добавками, які, крім жиру, містять й додаткові вітаміни А і D. Чудовою підтримкою організму може стати жир печінки дикої норвезької тріски від Carlson. Якщо ви досі сумніваєтесь у доцільності вживання таких харчових добавок, обов’язково ознайомтесь з їх основними перевагами.
Підтримка здоров’я серця
Хвороби серця є найпоширенішою причиною смертності в усьому світі. Численні дослідження показали, що люди, які вживають достатню кількість риби, зазвичай мають низький рівень серцевих захворювань. Насправді споживання риби або риб’ячого жиру збалансовує рівень холестерину, знижує артеріальний тиск. Також це запобігає утворенню бляшок, які зазвичай спричиняють затвердіння артерій.
Допомога у лікуванні психічних захворювань
Мозок кожної людини на 60% складається з жиру, і більшу його частину складають саме жирні кислоти Омега-3. Саме тому вони необхідні для забезпечення його стабільної роботи. Регулярне вживання харчових добавок з жирними кислотами дозволяє зменшити симптоми шизофренії, біполярного розладу тощо у пацієнтів з групи ризику.
Підтримка здоров’я очей
Наші очі також мають потребу у жирних кислотах, особливо у середньому віці. Регулярне споживання риб’ячого жиру протидіє віковій дегенерації жовтої плями, а також сухого ока та глаукоми. Загалом це сприяє утриманню структурних компонентів сітківки ока. Регулярне споживання риб’ячого жиру забезпечує профілактику багатьох офтальмологічних проблем.
Зменшення запалення
Запалення є основним способом нашої імунної системи протидіяти інфекції та лікувати травми. Втім хронічний стан може бути дійсно небезпечним для здоров’я. Риб’ячий жир має протизапальні властивості. Наприклад, регулярне вживання такої добавки зменшує біль у суглобах.
Підтримка здорової шкіри
Найбільшим органом нашого тіла є шкіра, яка потребує надходження великої кількості жирних кислот Омега-3. Особливо корисними такі поживні речовини стають у похилому віці. Риб’ячий жир є корисною добавкою, яка обов’язково стане у пригоді при лікуванні ряду шкірних захворювань: дерматиту, псоріазу тощо.
Підтримка вагітності
Омега-3 має дуже важливе значення для раннього росту та розвитку. Саме тому важливо отримувати достатню кількість жирних кислот як під час вагітності, так і в період лактації. Регулярне вживання риб’ячого жиру покращує розвиток мозку плода, а під час грудного вигодовування сприяє покращенню зорової функції та зниженню ризику алергії.
Зменшення жиру у печінці
Печінка переробляє більшу частину жиру. Втім досить розповсюдженою проблемою є неалкогольна жирова хвороба, при якій жир накопичується безпосередньо у цьому органі. Вживання харчових добавок з риб’ячим жиром покращує функції печінки.
Покращення симптомів депресії
Одне з досліджень показало, що у людей з депресією спостерігається низький рівень Омега-3. Ґрунтуючись на цьому, спеціалісти визнали, що риб’ячий жир дійсно має позитивний вплив на здоров’я.Згідно з дослідженням, вживання жирних кислот зменшує симптоми гіперактивності, а також неуважність та імпульсивність
Протидія гіперактивності у дітей
Жирні кислоти покращують психічне здоров’я та функції мозку. Вони впливають на структуру мембран клітин, що своєю чергою оптимізує регулювання рівнів нейромедіаторів, які відповідають за настрій та поведінку.
Покращення здоров’я кісток
У похилому віці кістки зазвичай недоотримують важливі мінерали та вітаміни, що призводить до збільшення ймовірності появи таких захворювань, як остеопороз, остеоартроз тощо. Люди, які регулярно споживають Омега-3, не входять до групи ризику. Елемент забезпечує найкращу мінеральну щільність тканини.