Наша шкіра дуже чутлива до навколишніх обставин: на неї діють як зовнішні, так і внутрішні фактори. Постійне відчуття сухості, дрібні зморшки та тьмяний колір можуть стати сигналами про гострий дефіцит вологи. Щоб його подолати, варто змінити як доглядову косметику, так і загальний підхід що щоденних б’юті-рутин.
Тривожні сигнали про стан шкіри
Для здоров’я та краси нашої шкіри важливо отримувати достатню порцію зволоження протягом дня, інакше можуть виникати різні проблеми, викликаючи за собою дискомфорт. Загалом симптомами зневоднення можуть бути:
- відчуття стягнення — часто такий ефект може з’являтися одразу після контакту з водою. В таких випадках людина хоче якнайшвидше нанести крем, щоб вгамувати дискомфорт;
- шорстка поверхня та поява лущення шкіри;
- поява дрібних зморшок (їх часто називають лініями зневоднення) — як правило, вони з’являються на ділянках з активною мімікою, втім можливі й інші варіанти;
- збільшення чутливості на різні подразники, в тому числі засобу догляду, дію ультрафіолетового проміння тощо.
Причини дискомфорту
Проблеми зі шкірою найчастіше виникають через порушення цілісності гідроліпідної мантії. Через ряд причин вона перестає правильно виконувати свої функції, в тому числі не утримує вологу шкіри. Зазвичай причиною може бути довкілля, а саме сухе повітря у приміщеннях через роботу центрального опалення (взимку) або увімкнені кондиціонери (влітку).
Втім нерідко причиною може стати й неправильний догляд, зокрема агресивне очищення, неправильно підібрані косметичні засоби. Все це послаблює гідроліпідний бар’єр, через що волога з нижніх шарів починає пришвидшено випаровуватись, викликаючи загальний дискомфорт.
Проблема в тому, що зневоднена шкіра через нездатність повноцінно виконувати захисні функції, починає швидше старішати. До того ж сповільнюється виробництво колагену та еластину. Догляд за шкірою з симптомами зневоднення — доволі складна задача, але кінцевий результат того вартий.
Секрети догляду за зневодненою шкірою
Догляд за зневодненою шкірою потребує повного перегляду звичних процедур та підходів. Насамперед варто використовувати засоби, що містять у складі високу концентрацію гіалуронової кислоти або гліцерину. Саме ці інгредієнти допомагають зволожувати шкіру та зберігати вологу на поверхні.
Загалом варто підбирати саме ті засоби, які призначені для догляду за сухою шкірою. Наприклад, гідратуючий відновлюючий крем для сухої шкіри від Zein Obagi не тільки інтенсивно зволожує, але й заспокоює шкіру.
Натомість слід уникати агресивних засобів догляду на кшталт тоніків з алкоголем, абразивних скрабів, гелів для вмивання з високим pH тощо. Для якісного очищення варто обирати засоби, які делікатно видаляють надлишки себума та нормалізують порушений гідробаланс. Чудово підійде очищаючий засіб для всіх типів шкіри від Zein Obagi. Для відлущування шкіри слід використовувати м’які пілінги й чітко дотримуватись правил регулярності.
Варто захищати шкіру від шкідливого впливу сонця. Для цього треба використовувати захисним крем з SPF не тільки влітку, але й з початком активної фази дії ультрафіолетових променів навесні.
Крім того, спеціалісти рекомендують щодня пити велику кількість води. Варто споживати щонайменше восьми склянок води на день, хоча цифра може коливатися в більшу сторону залежно від індивідуальних потреб та навколишніх обставин.
Якщо ви відчуваєте, що повітря в кімнаті занадто сухе, варто задуматись про купівлю спеціального зволожувача. Це дозволить захистити шкіру від надмірного стресу від сухості повітря. Бажано використовувати зволожувач як влітку при увімкнених кондиціонерах, так і взимку при роботі центрального опалення.
Варто також піклуватися про здоровий спосіб життя. Зокрема відмовитись від шкідливих звичок, зменшити вплив факторів, які викликають стрес, збільшити кількість сну, а також підтримувати здорову дієту. До речі, при проблемах з підвищеною сухістю шкіри рекомендовано додати до раціону авокадо, рослинні олії, жирні сорти риби.
Ретельне дотримання всіх вищеперерахованих рекомендацій дозволить потроху налагодити стан шкіри та знов повернути її сяючий вигляд.