Хочете вірте, хочете ні, але одяг, який ви одягаєте на тренування, може суттєво вплинути на ваше самопочуття після занять. На зручність вашого тренувального одягу можуть впливати кілька факторів, у тому числі тканина, з якої вона зроблена, та її відповідність типу вправ, які ви виконуватимете.

Одяг для тренувань: вибирайте тканини, що “дихають” 

  • Подумайте про вбирання. Є багато дихаючих синтетичних тканин, які «відводять» піт від вашої шкіри, що допоможе йому швидко випаруватися і зберегти прохолоду вашого тіла. Одяг, виготовлений з тканин, що містять поліпропілен, або таких тканин, як COOLMAX® та SUPPLEX®, є гарним вибором для занять спортом та інших видів діяльності, при яких ви, ймовірно, сильно потієте, оскільки вони дозволяють поту випаровуватися зі шкіри, але не промокають.
  • Розглянемо бавовну. Бавовняні сорочки та штани, навпаки, вбирають піт, не відводять його від шкіри і не сприяють швидкому випаровуванню. Ось чому спортивний одяг з бавовни може здатися важким і вологим під час тренування.
  • Уникайте тканин, які не дихають. Ніколи не носіть одяг із матеріалів на основі гуми або пластику, які перешкоджають випаровуванню поту та підтримують занадто високу температуру тіла під час тренування.

Підберіть правильну посадку і фасон

Щоб переконатися, що ваш тренувальний одяг підходить вашому тілу і запланованому тренуванню, візьміть до уваги такі поради:

  • Ви повинні носити вільний та зручний одяг. Але якщо ви бігаєте чи їдете на велосипеді, уникайте широких чи вільних штанів, які можуть заплутатися у педалях чи ногах.
  • Для таких занять, як йога або пілаті , хорошим вибором будуть еластичні тканини, що облягають, що відводять піт.
  • Загалом, майте на увазі, що вам не потрібний одяг, який заважатиме вашому заняттю.

Одяг для тренувань повинен змінюватися в залежності від пори року

Якщо ви тренуєтеся на відкритому повітрі або займаєтеся сезонними видами спорту, те, що ви носите, може змінюватися в залежності від пори року. Пам’ятайте про ці поради, одягаючись для занять спортом на свіжому повітрі :

  • Спекотна погода. У теплі літні місяці обов’язково вибирайте тканини, які дозволяють вашій шкірі дихати та відводити піт. Одягніться в прохолодний і зручний одяг, який дозволить вам вільно рухатися.
  • Холодна погода. Коли на вулиці дуже холодно, вам потрібно одягтися тепло, але майте на увазі, що ви тренуватиметеся і підвищуватимете частоту серцевих скорочень і температуру тіла. Одягайтеся шарами, які можна зняти, і завжди одягайтеся за теплішою погодою, ніж показує термометр зовні. Тримайте вологовідвідний одяг на внутрішньому шарі, а поверх нього надягніть ізолюючий шар. Завжди закривайте голову, вуха та руки, щоб захистити їх від холоду.
  • Волога чи вітряна погода. Ніщо не може зіпсувати тренування на свіжому повітрі швидше ніж промокнути під дощем або потрапити під сильний вітер. Надягніть додатковий непромокаючий шар одягу, який захистить вашу шкіру від негоди.

Просто пам’ятайте, що незалежно від температури ви все одно можете спітніти під час тренування. Тримайте себе максимально комфортно в одязі, призначеному для важких вправ, який відводить піт від шкіри. І пам’ятайте про погоду, якщо ви тренуєтеся на свіжому повітрі, одягаючись відповідним чином.

Схожий запис