Автостоп — це фантастичний досвід і один із найстаріших способів подорожувати з рюкзаком. Є щось особливо в тому, щоб стояти на дорозі, висувати великий палець і спостерігати, куди веде далі шлях.

Автостоп існує вже кілька десятиліть і вперше став популярним за часів хіпі. Автостоп ідеально підходить для небагатих туристів, так як це безкоштовний спосіб дістатися з пункту А в пункт Б …

Отже, як саме ви зловити попутку? Чи є якісні  сайти автостопу, на які ви можете заглянути? Чи це законно? Читайте в цій статті, щоб дізнатися про все, що вам потрібно знати про автостоп…

Що потрібно знати для вдалої поїздки автостопом

Автостоп — відмінний спосіб заощадити гроші, але ви повинні розуміти, що він часто не дозволяє планувати, коли і де ви з’явитеся. Ви повинні бути гнучкими, насолоджуватися поїздкою та змиритися з тим, що іноді вам доведеться почекати деякий час, щоб вас забрали. Якщо ви виглядаєте привітним і щасливим, у вас набагато більше шансів, що вас підвезуть, тому переконайтеся, що ви не носите сонцезахисні окуляри або кепку, що закриває обличчя, адже зоровий контакт є ключовим фактором!

Візьміть багато ручок: використовуйте великі прості знаки (зазвичай з одним словом, наприклад, “Південь” або дорожнім кодом, наприклад, M6), коли подорожуєте автостопом. Ви завжди можете знайти картон або інший мотлох, щоб використовувати його як знак, тому потрібно мати ще й ручку під рукою.

Візьміть правильне спорядження: якщо ви подорожуєте автостопом на відстань, ви повинні бути готові провести ніч під зірками. Іноді водії запропонують вам місце для нічлігу у своєму будинку, але ви не можете розраховувати на це завжди, візьміть намет чи кемпінговий гамак та переконайтеся, що у вас є багато теплих речей, а також гарна карта.

Якщо ви збираєтеся в похід, інвестуйте у своє спорядження: якщо ви збираєтеся регулярно ходити в походи, я настійно рекомендую інвестувати в спальний килимок — ви часто можете обійтися без належного спального мішка, але пристойний килимок зігріє вас і позбавить болю в тілі. Також у вас обов’язково має бути налобний ліхтар.

Використовуйте свою уяву: ви можете голосувати буквально в будь-якій точці світу, очевидно, деякі райони більш небезпечні, ніж інші, але це можна зробити. Немає межі кількості приголомшливих пригод, які ви можете пережити, подорожуючи автостопом.

Ретельно вибирайте місце: я волію ставати на довгій прямій дорозі або станції техобслуговування. Якщо вас не підбирають, не бійтеся трохи пройтися дорогою і знайти краще місце, звідки можна зловити попутку. По суті, вам потрібно знайти місце, де водії природно змушені знижувати швидкість. 

Будьте ввічливими та доброзичливими: як тільки ваш водій зупиниться, підбіжіть до нього — не змушуйте його чекати. Подякуйте їм за те, що вони зупинилися, і дізнайтеся, чи їдуть вони в правильному напрямку, навіть якщо це не так, не забудьте подякувати їм належним чином, перш ніж вони поїдуть. Опинившись у машині, потисніть їм руку і познайомтеся. Часто водії підбирають автостопників, бо їм нудно і вони хочуть відволіктися, тому вони, мабуть, очікують, що ви заведете з ними світську бесіду.

Нічого не робіть у машині, наприклад, не їжте, не куріть, не опускайте вікна, не спитавши попередньо дозволу водіїв. Постарайтеся домовитися, де вас висадять заздалегідь, ви ж не хочете опинитися в сумнівному районі або в центрі великого міста, коли ви могли б опинитися на хорошій прямій дорозі.

Використовуйте онлайнові ресурси. Мій улюблений ресурс для автостопів – Hitchwiki, тому що він містить фантастичну базу даних якісних місць для автостопу з усього світу. Це дійсно фантастичний веб-сайт, і я настійно рекомендую використовувати його, щоб спланувати свій маршрут або отримати пораду, якщо ви застрягли десь. Ще одне чудове місце, де можна отримати гідну інформацію, — різні форуми автостопників.

Будьте в безпеці: якщо хтось викликає у вас побоювання, не сідайте з ним у машину. Жінки по можливості повинні уникати автостопу поодинці. Комбінація хлопчика та дівчинки – найбільш вдала. Якщо вам потрібно знайти партнера для автостопу, це відносно легко завдяки групам автостопників у Facebook.

Чи законний автостоп?

Автостоп дозволено в більшості країн, у тому числі в США, але ви можете потрапити в біду, якщо спробуєте їхати автостопом звідкись, наприклад, з автомагістралі. Загалом, не намагайтеся зупинити автомобілі, які їдуть дуже швидко, і натомість знайдіть заправну станцію або стоянку, де автомобілі можуть легко зупинитися, щоб забрати вас.

Автостоп – це весело?

Чорт, так, це просто найкращий спосіб пересуватися, якщо ви не маєте грошей, і це можливо практично скрізь… Щасливого шляху, друзі!

Отримайте гідну страховку

Автостоп доступний всім… навіть якщо у вас немає грошей, це спосіб вирушити назустріч пригодам. Якщо у вас є невелика сума грошей, вкладіть її в пристойне спорядження для кемпінгу. Якщо у вас є трохи більше, ніж невелика сума грошей, обов’язково придбайте туристичну страховку — вона може заощадити вам цілу купу грошей, якщо ви зрештою отримаєте травму або занедужаєте за кордоном.Автостоп — це просто один з найкращих способів подорожувати світом і спілкуватися з чудовими людьми під час подорожі. Деякі з найцікавіших, неймовірних, шокуючих та надихаючих розмов трапляються саме з випадковими людьми, які вас підбирають, коли ви подорожуєте автостопом.

Схожий запис