Відкрийте для себе деякі з найцікавіших подорожей на Землі та надихніться піти стопами дослідників, які сформували світ таким, яким ми його знаємо!

Багато з цих епічних історичних та культурних маршрутів сформували світ, яким ми його знаємо. Чи досліджуєте ви міста-примари Маршруту 66 або їдете трасами з Росії до Китаю на Транссибірському експресі, вирушайте в одну з найцікавіших подорожей у світі, яка стане пригодою на все життя.

1. Дізнайтеся, що трапилося з Route 66

В історії Сполучених Штатів жодна дорога не символізує американську мрію так, як Route 66. У 1920-х роках підприємці Сайрус Ейвері та Джон Вудрафф придумали шосе, яке з’єднає Америку зі сходу на захід у соціальному та економічному плані. Шосе створить можливості для промисловості та бізнесу, а також поєднає невеликі сільські та міські міста з головною дорогою.

Дорога Route 66

Маршрут 66, також відомий як Mother Road і «Головна вулиця Америки», сягав 3940 кілометрів від Чикаго до Лос-Анджелеса і проходив через вісім штатів і три різні часові пояси. Незважаючи на те, що 1950-і роки були найкращим часом для цього знаменитого маршруту, коли американці скуповували автомобілі і вирушали в дорогу, мріючи про пригоди, в 1956 році був підписаний Закон про міждержавні автомагістралі, що започаткував занепад шосе 66, оскільки побудували інші, найбільш прямі маршрути. До середини 1980-х Route 66 було виведено з експлуатації, і навіть коли місцеві виходи вздовж знаменитої дороги почали зникати, легенда про шосе збереглася.

Протягом десятиліть американські романи, фільми, пісні та інша популярна культура доповнювали легенду про це історичне шосе. Частини того, що залишилося від Материнської дороги Америки через Іллінойс, Міссурі, Нью-Мексико та Арізону, визнані Історичним маршрутом 66 Національним мальовничим провулком, що дозволяє повернути його на деякі карти та жити далі.

Сьогодні ви можете проїхати більшу частину оригінального маршруту та дізнатися про те, що з ним сталося. Відкрийте для себе крихітні містечка, мотелі та визначні пам’ятки, розкидані по дорозі, багато з яких завмерли в часі, ніби вони чекали, що хтось розбудить їх знову.

2. Відкрийте собі сучасну стежку хіпі (Hippie Trail)

Давним-давно, ще до того, як конфлікт привів Близький Схід і деякі частини Південної Азії в сум’яття, мандрівники, які так сильно вплинули на сучасний туризм, подорожували регіоном із заходу на схід, намагаючись просвітити себе, поринути в культуру, набравши трохи марихуани. і добре проводячи час!

Дорога Hippie Trail

Стежка хіпі – відома сухопутна пригода з середини 1950-х по 1970-і роки, коли енергійні люди користувалися найдешевшими видами транспорту в Європі та Азії. Вони сідали на автобуси та потяги або автостопом з Лондона чи Амстердама і вирушали до таких місць, як Туреччина, Іран, Афганістан, Пакистан, Непал та Індія.

У період свого розквіту з 1950-х по 1970-і роки важливі вузли вздовж стежки хіпі мали готелі та ресторани, наповнені відвідувачами з інших частин світу, що впивалися способом життя, пов’язаним з цією подорожжю, духовністю і гарним проведенням часу. Це розглядалося як альтернативна форма туризму та дозволяло мандрівникам спілкуватися з місцевими жителями, а не просто оглядати пам’ятки.

У 1970-х політична напруженість та проблеми з безпекою призвели до занепаду маршруту. Можливо сьогодні неможливо пройти всю 5500-кілометрову стежку хіпі, але деякі частини маршруту дещо відродилися. Є кілька комерційних поїздок Європою та Азією в обхід зон конфліктів. Багато знакових місць з Тропи хіпі збереглися досі, наприклад, Yener’s Café або магазин пудингів у Стамбулі, готель Amir Kabir у Тегерані та Freak Street у Катманду. Шукайте тури, які з’єднують Англію з іншими частинами Європи, звідки ви можете вирушити до Туреччини, Ірану, Індії, Пакистану та Непалу.

3. Проїдьте Шовковим шляхом

Сказати, що Шовковий шлях вплетений у тканину нашого світу, було б применшенням, ця складна мережа автомагістралей та доріг завдовжки не менше 6437 кілометрів охоплює понад 40 країн. Його тезка походить від торговців, які возили китайський шовк разом з іншими товарами, начебто, незліченними дорогами, з яких складається Шовковий шлях.

Шовковий шлях

Його роль у розвитку нашого світу незмірна, в історичному, соціальному та культурному плані Шовковий шлях, без сумніву, є однією з найнеймовірніших та найцікавіших подорожей, до яких може вирушити будь-який сучасний дослідник.

Від одного кінця Шовкового шляху до іншого ви відкриєте для себе історію довжиною у світ: залишки втрачених династій, старовинну архітектуру, чарівні міста та чудеса природи. Єдиний спосіб скористатися такою незвичайною пропозицією, як Шовковий шлях – це пригода по суші, яка проведе вас через пункти призначення цієї широкої мережі.

На Шовковому шляху мандрівники можуть вибрати кілька різних шляхів, залежно від того, які куточки світу ви збираєтесь дослідити. Щоб відкрити Шовковий шлях, забронюйте курс на Сіань в Китаї і виберіть для відвідування деякі з таких напрямів: Узбекистан, Таджикистан і Киргизстан.

4. Пройдіть з рюкзаком стежкою Грінго (Gringo Trail)

Відстань по стежці Грінго варіюється, і, на відміну від Тропи Хіпі, вона не вважається офіційним маршрутом. Тим не менш, коли справа доходить до цікавих подорожей з культурною різноманітністю та мальовничими краєвидами, досліджуючи майже всю Латинську Америку (крім Бразилії), стежка Грінго є найкращим вибором. Більшість мандрівників орієнтуються на Південну Америку (Колумбія, Еквадор, Перу, Болівія, Аргентина та Чилі), Центральну Америку (Сальвадор, Гватемала, Нікарагуа, Коста-Ріка, Беліз, Гондурас та Панама) чи Мексику.

Пройтися з рюкзаком по Gringo Trail

Щоб по-справжньому дослідити стежку Грінго, прилетіть до одного з безлічі незвичайних міст і виберіть один напрямок та один вид транспорту. Майте на увазі, що між Мексикою та Центральною Америкою та Південною Америкою немає наземного варіанта.

5. Дослідіть стежку бананових млинців (Banana Pancake Trail)

Це не зовсім маршрут, а скоріше ідея. Banana Pancake Trail – це миле прізвисько, дане напрямкам в Азії, куди стікаються малобюджетні мандрівники та туристи, що призводить до зростання регіональної туристичної інфраструктури (гостяні будинки, ресторани, які задовольняють західні смаки, бари тощо). Незважаючи на те, що це не офіційний маршрут, Banana Pancake Trail є реальним досвідом, схожим на стежку Грінго або стежку хіпі, і включає в себе ряд різних маршрутів, якими подорожують туристи по Азії.

Banana Pancake Trail

Деякі вважають основними країнами на цьому шляху Таїланд, Лаос, В’єтнам та Камбоджу. Один з найпопулярніших маршрутів через Південну Азію починається в Бангкоку, звідки мандрівники вирушають до Хошиміну через Сіємріп та Ангкор-Ват. Але інші популярні напрямки, такі як Непал (Покхара, базовий табір Евересту), Індія (Гоа), Індонезія (Балі), Філіппіни, М’янма і навіть частини Китаю, тепер вважаються частиною Banana Pancake Trail.

6. Подорожуйте Транссибірською магістраллю

Побудована між 1891 і 1916 роками, Транссибірська магістраль є колосальним подвигом в інженерії та баченні. Транссибірська магістраль, що з’єднує Москву з Далеким Сходом Росії та відгалуженнями мережі до Монголії, Китаю та Північної Кореї, має протяжність 9 289 кілометрів, що робить її найдовшою залізницею у світі.

Транссибірська магістраль

На борту мандрівники подорожуватимуть сушею з Москви до Владивостока в Сибіру і матимуть можливість досліджувати віддалені куточки Росії, а також Монголію та Китай. У той час як сухопутна пригода може бути завершена за сім днів, найкращий спосіб здійснити подорож – сісти і вийти на численних зупинках, які робить поїзд, і залишитися досліджувати, перш ніж вирушити до Китаю.

Схожий запис