Якщо ви робили сьогодні позу йоги «собака вниз», ви, мабуть, почуваєтеся більш спокійно. Незалежно від вашого рівня знань йоги, якщо ви регулярно займаєтеся йогою, ви можете почуватися краще з голови до ніг.

Йога пропонує переваги фізичного та психічного здоров’я для людей різного віку. А якщо ви хворієте, відновлюєтеся після операції або живете із хронічним захворюванням, йога може стати невід’ємною частиною вашого лікування та потенційно прискорити одужання. 

Йога-терапевт може працювати з пацієнтами та складати індивідуальні плани, які поєднуються з їх медикаментозним та хірургічним лікуванням. Таким чином, йога може підтримати процес одужання та допомогти людині відчувати симптоми з більшою зосередженістю та меншим стресом.

1. Йога покращує силу, рівновагу та гнучкість

Повільні рухи та глибоке дихання посилюють кровотік та розігрівають м’язи, а утримування пози допомагає наростити силу.

Спробуйте:  балансуйте в позі дерева

На одній нозі, утримуючи іншу ногу на ікрі або вище коліна (але не на коліні) під прямим кутом. Спробуйте зосередитись на одній точці перед собою, поки ви балансуєте протягом однієї хвилини. 

2. Йога допомагає при болях у спині

Йога так само хороша, як базова розтяжка, для полегшення болю та покращення рухливості у людей з болями у попереку. Американський коледж лікарів рекомендує йогу як лікування першої лінії при хронічному болю в попереку.

Спробуйте:  Поза Кішка-Корова

Встаньте на карачки, помістивши долоні під плечі, а коліна під стегна. Спочатку вдихніть, дозволивши животу опуститися на підлогу. Потім видихніть, підтягуючи пупок до хребта, вигинаючи хребет, як кішка, потягуючись. 

3. Йога може полегшити симптоми артриту

Згідно з оглядом 11 недавніх досліджень, проведеного Університетом Джона Хопкінса, було показано, що йога, що щадить, полегшує дискомфорт від хворобливих опухлих суглобів у людей з артритом.

4. Йога корисна для здоров’я серця

Регулярна практика йоги може знизити рівень стресу та запалення у всьому тілі, сприяючи  здоров’ю серця.  Деякі з факторів, що сприяють серцевим захворюванням, у тому числі високий кров’яний тиск та зайва вага, також можуть бути усунені за допомогою йоги.

Спробуйте:  поза Собаки, спрямована вниз

Встаньте на карачки, потім підігніть пальці ніг і підніміть сідничні кістки вгору, щоб вийшла форма трикутника. Злегка зігніть коліна, одночасно витягуючи хребет і куприк.

5. Йога розслаблює та допомагає краще спати.

Дослідження показують, що послідовні заняття йогою перед сном можуть допомогти вам налаштуватися на правильний лад і підготувати ваше тіло до сну та тривалого сну.

Спробуйте:  поза “ноги вгору по стіні” 

Сядьте лівим боком до стіни, потім обережно поверніть праворуч і підніміть ноги, щоб упертися в стіну, утримуючи спину на підлозі, а сідничні кістки близько до стіни. Ви можете залишатися у цьому положенні від 5 до 15 хвилин. 

6. Йога допомагає впоратися зі стресом 

За даними Національного інституту здоров’я, наукові дані показують, що йога сприяє управлінню стресом, психічному здоров’ю, усвідомленості, здоровому харчуванню, зниженню ваги та якісному сну.

Спробуйте:  Поза трупа (Шавасана) 

Ляжте, злегка витягнувши кінцівки з боку тіла, долонями вгору. Постарайтеся очистити свій розум, глибоко дихаючи. Ви можете утримувати цю позу від 5 до 15 хвилин.

8. Йога пов’язує вас із суспільством і допомагає впоратися з самотністю

Участь у заняттях йогою може полегшити самотність та створити середовище для групового лікування та підтримки. Навіть під час занять віч-на-віч самотність зменшується, оскільки людину визнають унікальною особистістю, до неї прислухаються і беруть участь у створенні індивідуального плану йоги.

Численні дослідження показують також переваги йоги при артриті, остеопенії, проблемах з рівновагою, онкології, жіночому здоров’ї, хронічному болі та інших захворюваннях.

Схожий запис